Jeśli wyrażasz chęć pomocy innym, jesteś z natury społecznikiem, interesuje cie charytatywna pomoc dla innych to już wygrałeś casting na wolontariusza.
Ale od początku…

Po pierwsze znajdź organizację, której statut jest jak najbardziej bliski twoim poglądom. Jeśli znajdziesz już odpowiednią organizacje musisz zgłosić swoją kandydaturę. Powinieneś skontaktować się z wybranymi organizacjami i spytać o możliwości wzięcia udziału w wolontariacie. Następnie musisz przekonać organizację, że będziesz doskonałym wolontariuszem. Uzasadnić chęć pomocy innym i wysłać wymaganą dokumentację (CV oraz list motywacyjny). Po dokonaniu tych formalności czekaj na odpowiedź. Jeśli będzie odmowna, nie poddawaj się. Znajdź inną organizację i spróbuj jeszcze raz. Wytrwałość to jedna z cech bardzo pożądanych u kandydatów na wolontariuszy.
A jeśli odpowiedź będzie pozytywna…
Staw się osobiście w siedzibie organizacji i podpisz umowę wolontariacką. Umożliwi ci to podjecie pracy przy różnego rodzaju działaniach i projektach, które wykonuje organizacja. Pamiętaj wolontariusz to człowiek głównie kierujący się sercem.
To nic trudnego! Powodzenia