7 czerwca zakończyło się głosowanie na lokalne inicjatywy prospołeczne w programie „Decydujesz, pomagamy”. Fundacja Dla Ciebie otrzymała aż 21832!

„Program „Decydujesz, pomagamy” ma na celu udzielenie wsparcia lokalnym organizacjom i społecznikom , którzy chcą zmienić na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Program swoim zasięgiem objął całą Polskę – podzieloną w tym celu na 146 regionów. W każdym z nich przyznany został grant w wysokości 5000zł. O tym, która organizacja otrzyma grant , zdecydowali mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartych głosowaniach, które odbyły się w maju we wszystkich sklepach sieci Tesco.

Organizatorem programu „Decydujesz, pomagamy” jest Tesco Polska, Partnerem Strategicznym – Fundacja Tesco Dzieciom, a Partnerem Merytorycznym Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

W ramach konkursu TESCO uzyskano dofinansowanie, które zostanie przeznaczone na cykl warsztatów dla młodzieży.

„Gdy ci się zbierze na jedzenia marnowanie, pomyśl Człowieku: to nie jest tanie – młodzież w akcji!”

Nasza inicjatywa ma na celu uświadomienie Tobie, konsumencie, ile jedzenia marnujesz w ciągu roku. Nie jest to tylko jeden jogurt czy sucha bułka. To, co wyrzucasz, mierzy się w tonach i w tysiącach złotych. Przyłącz się do nas zacznij myśleć, co kupujesz, zacznij żyć w zgodzie z naturą i własnym portfelem. Razem możemy więcej! Nasz wspólny cel: uświadamiać, że marnowanie jedzenia jest ogromnym problemem.

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za oddane głosy.

Decydujesz, Pomagamy